عرفان حلقه(کیهانی)-انجمن عرفان از منظری دیگر و به زبان ساده تر
پیام عصر اندیشه، "عصر شمشیر در برابر اندیشه" است - نسخه‌ی قابل چاپ

+- عرفان حلقه(کیهانی)-انجمن عرفان از منظری دیگر و به زبان ساده تر (http://mataheri.org/forum)
+-- انجمن: تازه های عرفانی (http://mataheri.org/forum/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- انجمن: اخبار و اطلاعیه ها (http://mataheri.org/forum/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیام عصر اندیشه، "عصر شمشیر در برابر اندیشه" است (/%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87%D8%8C-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)پیام عصر اندیشه، "عصر شمشیر در برابر اندیشه" است - erfaneh - 11-19-2015

کمپین نه به اعدام محمد علی طاهری
در میزگردی با مربیان #عرفان‌حلقه بررسی شد:
پیام عصر اندیشه، "عصر شمشیر در برابر اندیشه" است 

ماهنامه #عصراندیشه در شماره نهم خود با انتشار عکس #محمدعلی‌طاهری بر روی جلد، اسم و رسمی بر هم زده است و سردبیر آن، #پیام فضلی‌نژاد، می کوشد تا با افزودن برگ سیاه دیگری در کارنامه ننگین خود و پیوستن به جمع دلالان خون محمدعلی طاهری، از جمله دروغگویان و همدستان قتل شهروندان بیگناه در تاریخ لقب گیرد. 
...
در میزگردی با شاگردان محمدعلی طاهری که در تلویزیون دُرّ برگزار شد، پرده از دروغ پردازی های این مجله برداشته شد. مربیان عرفان حلقه با "کذب محض" خواندن مصاحبه منتشر شده با محمدعلی طاهری در این مجله، آن هم در زمانی که وی در زندان به سر می برد، این حمله ها و پرونده سازی ها را ادامه مسیر مشخص سیاه نمایی های #سازمان‌تبلیغات‌اسلامی و #اداره‌فرق‌وادیان از ده سال پیش تا کنون دانستند. 

مسیری که با دشمنی مراجع تقلیدی چون آیت الله #صافی‌گلپایگانی، #نوری‌همدانی، #مکارم‌شیرازی و #فاضل‌لنکرانی با عرفان و تصوف آغاز شده است و امروز پیام فضلی نژاد سنگ آن را بر سینه می کوبد تا مردم فهیم و آزاداندیش بدانند که او روزنامه نگاری است که برای حق و حقیقت پشیزی ارزش قائل نیست و ترجیح می دهد با ایجاد انحراف در افکار عمومی و اجرای اوامر اربابان خود نانی که بوی خون انسان های بیگناه می دهد را به سر سفره ببرد . 

به گزارش #کمپین‌نه‌به‌اعدام‌محمدعلی‌طاهری، #سوشیانت‌عازمی‌خواه یک از شرکت کنندگان در این میزگرد، در خصوص سیاست های جدید سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرق و ادیان در مبارزه با عرفان و معنویت گفت: « چیزی که مسلم است این است که، این بار لشگر بسیجی ها را به میدان نکشیدند، بر عکس، پای یک سری از اساتید #فلسفه، #عرفان و #تصوف‌اسلامی را وسط کشیدند، تا با جعل یک سری مطالب یا به قول خودشان مصاحبه و نسبت دادن آن به این اساتید، درست مانند دروغ بافی ها و جعل فتواهای ارتداد در مورد استاد طاهری و نسبت دادنش به مراجع، زمینه را برای زدن و برچیدن مکتب استاد طاهری و سایر مکاتب فراهم کنند به همین دلیل هم شماره نهم مجله ی موسوم به عصر اندیشه با تصویر زیبای استاد #طاهری مزین شده است. »

وی در ادامه توضیح داد: « آقای طاهری قربانی یک توطئه است و یک محاکمه عادلانه درمورد ایشان انجام نشده است. بحث حقوقی، قضایی و شرعی است. اولا وقتی می گویند ایشان متهم به #ارتداد است، مدرسان صاحب نام حوزوی می گویند در نظریات استاد طاهری نشانه ای از ارتداد نیست. ثانیا ارتداد اصولا در قانون مجازات اسلامی و فقه جرم به حساب نمی آید چراکه قرآن هیچ مجازاتی برای ارتداد قائل نشده و تنها گفته شده خداوند در آخرت به حساب مرتدین می رسد. ثالثا، با فرض اینکه همه اینها درست باشد، مجازات #اعدام در تناسب با ارتداد نیست. »

#رکساناحقیقت‌طلب، مربی عرفان حلقه، در خصوص کذب بودن مصاحبه های منتشر شده در مجله عصر اندیشه گفت: « در مصاحبه هایی که با اساتید فلسفه و عرفان در این مجله شده، جای شک و تردید است. چون تا جایی که ما اطلاع داریم این اساتید و عزیزان چنین صحبت هایی را در مورد آقای طاهری نکردند، درست مثل همان جعل فتوا ها و انتسابشان به مراجع در مورد حکم ارتدادی که به استاد طاهری داده بودند و مشخص شد که این فتواها کذب محض بوده است. »

#سهیلا‌هادی‌پور، دیگر شرکت کننده این میزگرد، در خصوص بکار گیری سیاست جدید نهادهای اندیشه ستیز در قالب ارائه محصولاتی نظیر ماهنامه عصر اندیشه و ده ها کتاب که با دروغ پردازی به تخطئه مکاتب فکری چون #تصوف، اقلیت های مذهبی و عرفان حلقه پرداخته اند تصریح کرد: « چاره ای جز این تغییر مدار برای سازمان تبلیغات اسلامی و دوایر و ادارات زیر مجموعه اش باقی نمانده بود، چون که اخیرا کوچک و بزرگ فهمیده اند که سازمان تبلیغات اسلامی در خدمت آخوند هایی مثل نوری همدانی، صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی است. »

وی ادامه داد: « اثبات انحرافی بودن یا نبودن نظرات آقای طاهری ضعف قوه قضا و ضعف آیین دادرسی را نمی پوشاند. اینجا، ایراد به نظریات آقای طاهری نیست. ایراد به اصل حکم های غیرعادلانه ای است که در دادگاههای زیر فشارهای امنیتی صادرشده و به همین دلیل فاقد اعتبار است و درکلیه مجامع مدافع #حقوق‌بشر در سطح بین المللی مورد حسابرسی قرارگرفته و به گفته آنها صدور این احکام نشانه فقدان یک قوه قضاییه سالم، عادل و صحیح در ایران است.»
این مربی عرفان حلقه تاکید کرد: « احکام مختلفی که برای اتهام های انتسابی صادر می شود، غلط، نادرست و ظالمانه است. و باید این روش تعطیل شود. تلاش هایی آقای پیام فضلی نژاد و سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرق و ادیان می کنند برای اثبات این پیش فرض است که با ترتیب دادن مصاحبه با اشخاص ثابت کنند که نظریات آقای طاهری انحرافی ست ولی این اصل قضیه را عوض نمی کند. آقای طاهری هرگز به صورت صحیح و عادلانه محاکمه نشده و احکام شلاق، جریمه سنگین 900 میلیون تومانی، 5سال زندان و نهایتا حکم اعدام صادر شده برای ایشان از نظر شرعی، حقوقی و قانونی باطل است و باید نقض شود. »

وی در انتها خاطرنشان کرد: « اینها نظریات بسیاری از مردم است و در تظاهرات خود مرتبا مطرح می کنند و حال اگر آقای فضلی نژاد می خواهد پیام مردم را نشنیده بگیرد قطعا ترفندش به نتیجه نمی رسد و فعالیت های نشریه موسوم به عصر اندیشه در امتداد همان #عصرجاهلیت است و جز به هدر دادن #بیت‌المال خاصیت دیگری ندارد. » 

#درتی‌وی
#عصراندیشه
#پیام‌فضلی‌نژاد
#میزگردی‌با‌مربیان‌عرفان‌حلقه

https://www.youtube.com/watch?v=wU0XVMoL_oU&feature=youtu.be